KONST / Litografier / Färglitografi 13093540
nr 1309 3540
Lowell Nesbitt
(1933-1993), USA
Färglitografi, Studio Still Life, 1972. Signerad, numrerad 24/99, oramat löst blad. Bladets mått: 72x54 cm
Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 24 februari 2020
kl 18:37:59
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
1.100 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
Lowell Nesbitt
Läs mer om Lowell Nesbitt